İmplant - Diş İmplantı - Diş Ekme
 
" Eksik Dişleriniz artık problem değil...
İmplant ( Diş Ekme )  ile  yeniden sabit dişlere sahip olabilirsiniz..."

Dental implant nedir?
Dental implantlar geleneksel kaplama,köprü ve damak protezlerine göre daha güvenli,medikal olarak kendini ispatlamış ve estetik bir alternatiftir;çünkü implant restorasyonları hem görünüş hem de hissedilme açısından doğal dişlere daha çok benzer,geleneksel tedavilerin üzerinde bir rahatlık,güven ve saglamlık saglar.
Nasıl işlev gösterir?
Dental implant eksik bir dişin yerini almak üzere çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış küçük bir 'dayanaktır'.osseointegration'dan sonra (etrafındaki kemik,implantla kaynaştıktan sonra),implantın tepesine çıkarılabilir bir diş takılır.Bu yeni dış görünüş hissedilme ve performans bakımından dogal dişinize çok benzer.
Faydaları nelerdir?
Anatomiyi korur.diş kaybinız varsa,zamanla kemik küçülmeye başlar.saglıksız kemik kaybı olur ve yüz yapısı degişir.çene kemiğinde çöküntüler oluşur.dendal implantlar bu bozulmayı önler.
Dişlerin saglıklı kalmasını saglar.Köprülerde eksik dişlerin telafisi için yandaki saglıklı dişler kesilerek zara verilir.Dental implantlarda saglıklı dogal dişler zarar görmez.
Güven.Saglam ve iyi osteointegratıon gösteren implantlar uzun süre oynama kayma hassasiyet göstermez.
İmplant uygulama şartları nelerdir?
Ön tedavi konsültasyon:Dental ve medikal saglık geçmişinizin dikkatli bir degerlendirilmesinden sonra,diş hekiminiz dental implant uygulaması için uygun olup olmadıgınıza kara verir.
Başlangıç implant yerleştirmesi:Siz lokal veya genel anestezi altında (genellikle lokal anestezi) iken hekiminiz implantları yerleştirir.Kemik implantların üzerini kaplayarak implantlar kemik içinde sabitleşecektir.Daha sonra hekiminiz implantlar üzerine yapay dişleri yerleştirecektir.İmplantlar üzerine yapay dişlerin yerleştirime süresi, kemik yapınız( kemiğinizin kalitesi)durmuna ve implant sayınıza göre 6 hafta 3 ay arasına göre degişir.Bu süre özel durumlarda 6 aya çıkabilir.
İmplant protezin takılması:Bu aşamada hekiminiz acısız bir şekilde implanta protez bir destek takar.Ölçü alındıktan sonrada yapay dişler hazırlanarak üzerine adapte ediir.
Devamlılık:İplantların devamlılıgı için bakım çok önemlidir.Hekiminizin önerdiği şekilde bakım ve rutin kontrolleriniz sürekli yapılmalıdır.
Implantlar;
» Doğal dişler gibi gözükür.
» Köprü yapımı için saglam dişlere zarar vermez.
» Yerleştiği kemikte,kemik kaybını önler etrafındaki kemiği dogal diş gibi korur.
» Hareketli protezlere göre (damak)çiğneme daha kolay ve saglıklıdır.
» hastanın kendine güveni daha tamdır kişi kendini daha iyi hisseder.